9 trendů do dětského pokoje, které musíte vyzkoušet

Multifunkční nábytek

Funkčnost je prioritou, zvláště důležité je to u nábytku. V tomto smyslu byste měli vzít v úvahu, že vaše dítě roste, a tak vybírejte nábytek, který roste s ním. Při výběru se soustřeďte zejména na tyto čtyři kusy nábytku, které by neměly v dětském pokoji chybět:

Pracovní stůl: Do dětského pokoje se hodí stůl s nastavitelnou výškou, případně možností rozšíření pracovního a úložného prostoru. Pro malé děti stačí nízký stůl s dostatkem místa na malování a tvoření, s vyšším věkem rostou nároky na speciální prostor na učebnice či počítač.

Židle: Stejně jako stůl, i židle by měla mít nastavitelnou výšku. Ujistěte se, že židle je vhodná pro vaše děti, protože držení těla hraje v tomto věku důležitou roli;

Šatník: Kvalitní šatní skříň může bez problému sloužit i 10 let. Držte se klasické šatní skříně pro ukládání věcí, zejména se zásuvkami a policemi;

Postel: Při výběru postele myslete jako první na pohodlí a kvalitu matrace, až poté na designovou stránku. Jednoduchá postel z černého či bílého kovu, dřeva nebo bílé barvy je nadčasová a dítě z ní nevyroste tak snadno jako z postele ve stylu automobilu nebo pohádkového hradu.

 

Podívejte se na dětskou postel Classic I

Je třeba poznamenat, že o hlavních kusech nábytku musí rozhodnout dospělí, zatímco jejich design může být ponechán dětem, protože právě ony v tomto prostoru tráví většinu času.

Kombinace neutrálních odstínů

Neutrální odstíny: pro klidné a jemné prostředí se rozhodněte pro béžovou, bledě modrou, šedou, světle zelenou a broskvovou.

Aby dětský pokoj nepůsobil mdle, vsaďte na výrazné a hravé kontrasty. Jako akcent poslouží v podstatě jakákoliv barva, která se vám nebo dětem líbí. Kombinujte maximálně tři různé barvy a na vyvážení přidejte bílou nebo černou.

Tip: pokud byste chtěli časem oživit dětem stěnu, zvažte křídovou tapetu. Vaše děti si tak na něj budou moci kreslit křídou a maximálně využít svou fantazii.

 

 

Originální koberce do dětského pokoje

Není pochyb o tom, že v dětském pokoji by měl bít koberec. Malé děti tráví obrovské množství času hrami na zemi a koberec poslouží jako měkký a teplý podklad.

Tip: Pro malé děti vyberte koberec, který podpoří jejich fantazii, například se zvířátky nebo s geometrickými tvary.

 

Podívejte se na dětský koberec Owi

 

Trendy osvětlení do dětského pokoje

Do dětského pokoje vyberte lustr inspirovaný přírodou, který osvěží prostor. Nejdůležitější je dostatečné osvětlení, které děti potřebují při učení i hrách. Pro příjemnou atmosféru zvolte několik zdrojů osvětlení – k hlavnímu světlu na stropě přidejte také lampičku k posteli, na stůl a dekorativní osvětlení, například světelné řetězy.

 

Podívejte se na stropní světlo Manavgat II

 

Knihy jako dekorace

Dětské knížky mají zpravidla krásně ilustrované přebaly. Často bohužel skončí zastrčené v knihovně a jsou ukryté, dokud je děti nevytáhnou. Knížky ale můžete vyskládat na poličku ilustrovanou stranou dopředu tak, že poslouží místo obrázků v rámečku.

Barevné polštáře

Dekorační polštářky na posteli i na zemi poslouží jako barevný kontrast, ale také jako praktický podsedák při hraní na zemi nebo když přijdou na návštěvu kamarádi.

 

Podívejte se na kulatý polštář Lion

 

Inspirace přírodou

Přineste krásu přírody do dětského pokoje a probuďte v dětech kreativitu. Prvky jako jsou hory, řeky, rostliny nebo zvířata podporují fantazii a jsou skvělou inspirací při vymýšlení pohádek na dobrou noc.

Tip: Pořiďte do dětského pokoje stylové teepee, díky kterému mohou děti stanovat každý den.

 

Podívejte se na Dětský stan Indiánský vigvam IPLAY 

 

Vzdělávací prvky

Tento trend má možná na svědomí častá nutnost učit děti doma v posledních dvou letech, neočekáváme ale, že by měl zmizet. Hledejte nábytek a dekorace, které dobře slouží nejen na volnočasové aktivity, ale také podporují zvídavost.

Tajné skrýše jsou hitem

Ačkoli se dítě v pokojíku může zavřít a těšit se naprostému soukromí, ještě lepší pocit bude mít v malém stanu, bunkru nebo v domečku z kartonu. Skrýše a schovávačky mají pro děti zvláštní kouzlo, možná už jen proto, že díky nim nemají neustále na očích pracovní stůl a školní brašnu.

Tip: Jednoduchý úkryt vytvoří i závěs obehnaný okolo postele. Jde o finančně nenáročnou vychytávku, která nevyžaduje žádné místo navíc, a děti ji budou milovat.