Jak na pořádek ve skříni

V první fázi musíte zbavit své šuplíky a skříně nenošeného oblečení, které jen zbytečně zabírá místo. Tento proces není úplně jednoduchý – musíte být předem dostatečně odhodlaní. Ovšem odměna v podobě vzdušného šatníku je sladká.

Sezónní oblečení

S příchodem nové sezóny pravděpodobně zase na některé z kousků oblečení minimálně půl roku nesáhnete. Ulehčete si život a uložte veškeré sezónní oblečení bokem. Předtím, než je uklidíte, ujistěte se, že je vše vyprané, dokonale vyčištěné i odžmolkované.

Oblečení uložte nejlépe v suchu, chladu, temnu. Při použití vakuových obalů se nemusíte bát schovat věci třeba i na půdu, čímž navíc ušetříte spoustu místa v samotných skříních.

Organizace uvnitř šuplíků a skříní

Díky přídavným nastavitelným poličkám a závěsným organizérům získáte ve skříni více efektivně využitelného prostoru. A upřímně - kdo z nás někdy neměl pocit, že by se mu hodila nafukovací skříň?

Boxy do zásuvek

Pořiďte si úložné boxy do zásuvek a rozdělovníky na poličky. Úložné boxy se hodí hlavně pro spodní prádlo, ponožky, podprsenky a punčocháče. Vytvořte si v jejich ukládání systém. Rozdělte podprsenky na ty na běžné nošení a na sport, ponožky na bílé, černé a krátké sportovní. Punčocháče na černé, tělové a barevné.

 

Textilní organizer na spodní prádlo Vitto

 

Tenká ramínka

Pokud bojujete s prostorem, pořiďte si tenká ramínka na oblečení. Já dávám přednost veselým barevným ramínkám, která jsou potažena semišem, a oblečení z nich tak neklouže a jako bonus i hezky vypadají. Pokud si pořídíte do celého šatníku stejná ramínka, bude vaše skříň vypadat na první pohled upravenějším dojmem, než když budete mít ramínka „každý pes jiná ves“.

Velurové ramínko na oděvy

Chytrá ramínka

Místo můžete ušetřit i zakoupením chytrých ramínek na kalhoty a košile. Je to vlastně jedno ramínko, na které se vám díky jeho konstrukci vejde několik kalhot a košil. Pro mě jsou tato ramínka nepostradatelnou součástí šatníku.

Úložné boxy

Plastové úložné boxy s víkem ochrání to, na čem vám záleží, od prachu i škůdců. Díky tomu, že jsou perfektně stohovatelné, ušetříte místo a naskládáním zavřených boxů na sebe můžete využít úložné prostory na maximum. Díky jejich praktičnosti, je můžete zasunout klidně i pod postel.

 

Plastový úložný box Cargobox

Závěsné organizéry

Praktický závěsný organizér do skříně je skvělou vychytávkou do šatníku, skříně, dětského pokojíčku nebo koupelny. Organizér nabízí možnost úsporně uložit a roztřídit oblečení, ručníky, obuv či hračky. Snadno a rychle pověsíte na jakoukoliv tyč. Po složení má zcela minimální rozměry.

 

Organizér Vitto s 10 policemi