Jak si správně vybrat postel?

1. Změřte si velikost své ložnice.

Znát velikost ložnice je samozřejmě nutné. Díky rozměrům můžete lépe určit velikost postele, která se do ní vejde. Pokud je váš pokoj příliš malý, velká postel nebude vhodná, protože nezanechá žádný prostor pro pohyb po místnosti a pro další nábytek, který budete v ložnici potřebovat. Velikost vaší ložnice vám také pomůže vybrat si typ a výšku postele a také čela. Abyste se vyhnuli případným chybám, zapište si rozměry ložnice na list papíru.

 

2. Určete si rozpočet.

Jako vždy bude záležet na vašem rozpočtu, protože bez peněz si postel nepořídíte. Také vaše úsilí při výběru postele bude bezcenné, pokud ani nevíte, kolik za ni ve skutečnosti chcete utratit. Když si tedy postel vybíráte, dbejte na to, aby nejen vyhovovala vašemu vkusu a rozměrům vaší ložnice, ale aby také byla v mezích vašeho rozpočtu.

3. Ať se shoduje se stylem ložnice.

Vaše postel bude ústředním bodem vaší ložnice. Ujistěte se tedy, že bude zapadat. Pokud se chcete mít klasickou ložnici, pak si pořiďte klasickou postel se všemi řezbami v kombinaci s krásnou látkou jako pokrývku postele. Můžete hledat návrhy ložnic, které vám mohou pomoci při hledání správné postele, nebo vám dodá potřebnou inspiraci. Můžete také požádat o pomoc specialisty, kteří tyto postele prodávají. Určitě vám mohou dobře poradit, protože jsou na to odborníci. Ale stále je lepší, když máte představu o tom, co opravdu chcete, než začnete nakupovat.

 

4. Kdo bude ložnici využívat.

To je také důležitá věc, kterou je třeba zvážit. Pokud budou ložnici využívat děti, pak hledáte dětské postele, které jsou vhodné pro jejich velikost. Existují postele určené pro děti. Některé z nich jsou dokonce navrženy s oblíbeným kresleným filmem nebo dětskými motivy. Pokud hledáte postel do hlavní ložnice pro dvě osoby, pak by byla vhodná dvojitá manželská postel, s vhodnými rozměry. Nepořizujte si manželskou postel, pokud vaše ložnice není tak prostorná. Pokud spíte v pokoji sami, bude se hodit i jednolůžková postel s větším rozměrem.

5. Zamyslete se nad funkcí postele.

Rozhodněte se, zda chcete svou postel používat i pro jiné účely než jen jako pohodlné místo na spaní či odpočinek. Možná budete potřebovat úložný prostor pod postelí. Nebo může mít také připojenou pohovku, kterou můžete využívat, když se zrovna nechystáte ke spánku. Existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout multifunkční postele. Pořídit si ji můžete i s vestavěnými nočními stolky a policemi. Dokonce si můžete nechat upravit postel, která bude vyhovovat vašim potřebám.

 

6. Vyberte si použitý materiál.

Postele jsou vyrobeny z různých materiálů. Musíte se rozhodnout, zda chcete, aby to bylo dřevo, mosaz, čalounění nebo v poslední době stále více oblíbené postele z palet. Můžete si také vybrat, jestli ji chcete mít s čelem a stupačkou nebo bez nich. Důležité je, aby korespondovala se ubytkem vybavení v ložnici.

7. Zaměřte se na výšku postele.

Některé postele jsou příliš nízké, zatímco některé jsou vysoké. Pod nízkými lůžky se kvůli jejich výšce docela špatně čistí podlaha. Vysoké postele jsou takové postele, na druhou stranu jsou pohodlnější, například když ráno vstáváte. Zamyslete se tedy nad tím, co je pro vás pohodlnější. Při nákupu postele si tedy zkontrolujte její výšku. V obchodech si můžete vyzkoušet se na ně posadit a zkontrolovat, zda pro vás není příliš vysoká nebo příliš nízká.

 

8. Myslete na postele, které šetří místo.

Vlastně jsme se o tom již zmínili, ale pokud chcete využít prostorově úsporné postele, můžete si pořídit patrovou postel, nebo podkrovní postel, kde spodní část můžete využít například jako pracovní kout. Tento typ postele se nejlépe hodí do malých ložnic nebo obecně do menších bytů, kde je ložnice spojena s obývacím pokojem.

9. Vyberte typ postele.

Existují různé typy postelí. Můžete si vybrat z nafukovacích postelí, patrových postelí, kajutových postelí, postelí s nebesy, rozkládacích postelí, péřových postelí, futonových postelí, houpacích sítí, loftových postelí, Murphyho (stěnných) postelí, spacích postelí, spacích pytlů, rozkládací pohovky, prostorově úsporné postele, válečkové postele, vodní postele a plošinové postele. Proto se zamyslete nad tím, jaký typ je vám pohodlný nebo jak náročné na údržbu mohou jednotlivé typy být.

 

10. Investujte do kvality.

Nepořizujte si postel jen proto, jak vypadá a kolik stojí. Ujistěte se, že je kvalitní. Hledejte tedy postel, která za tu cenu stojí a dlouho vydrží. Můžete hledat značky postelí, u kterých se můžete nechat inspirovat. Na internetu je mnoho recenzí, které vám mohou také pomoci při výběru.

 

 

Výběrem postele to nekončí, je potřeba si pořídit i kvalitní matraci, která bude nejen pohodlná, ale bude také pasovat do vaší postele. Takže dobře nakupujte a dobře vybírejte.

 

Neváhejte a navštivte na našem webu sekci https://www.houseland.cz/postele-a-matrace , kde na vás může čekat vaše budoucí postel.