Má cenu kupovat sedací soupravu přes e-shop?

Kategorie sedacích souprav je svým způsobem velmi specifická vzhledem k logistice. Jestli s nákupem sedačky online váháte, ať už u nás, nebo u jiného prodejce, níže bychom vypíchli pár důležitých bodů, na které je podle nás potřeba si dát pozor. 

Bezpečná přeprava + doplňkové služby

Aby se nestal z nákupu sedací soupravy horor, tak je důležité se předem informovat o přepravní společnosti, která Vám bude sedací soupravu doručovat. Určitě se ptejte na podmínky přepravy i podmínky pro uplatnění reklamace. Pokud by Vám dorazila (nedej bože) poškozená, určitě byste nechtěli sedací soupravu složitě balit a posílat svépomoci zpět. Pro nás zajišťuje přepravu externí společnost Geis Cargo, se kterou máme výborné zkušenosti Vystřídali jsme již několik přepravců, kteří se specializují na větší zásilky, ale nikdy to nebylo optimální až do té doby, než jsme začali spolupracovat zrovna s touto firmou. 

Uplatnění reklamace - poškozeno přepravou

Další naprosto zásadní věcí je postup, jak probíhá reklamace v případě, že Vám dorazila sedací souprava již poškozená. Dejte si určitě pozor, aby se prodejce neschovával za různé pasáže ve svých obchodních podmínkách a vy pak nemuseli sedací soupravu balit či někam zasílat svépomoci. To určitě nechcete. U nás máme reklamační postup nastaven následovně a myslíme si, že je pro zákazníka rozhodně přívětivý.

Pokud by se naneštěstí stalo, že by byla sedací souprava poškozená již při přepravě, nemusíte se obávat, že jste to nestvrdili hned přepravci u svého podpisu o převzetí. Rozhodně to není překážkou. Máte 3 dny od převzetí na to, abyste si sedací soupravu v klidu rozbalili a prohlédli. Pokud byste zjistili, že je tam nějaká část poškozená, stačí nás kontaktovat. Bez jakýchkoliv diskuzí, čím byla ta vada způsobená, rovnou naskladňujeme nový díl sedací soupravy a ten Vám poté bezplatně doručujeme. Poškozený díl nemusíte balit ani nikam zasílat. Vše proběhne v naši režii a na naše náklady.

Uplatnění reklamace - výrobní vady

Stejně postupujeme v případě, že výrobek má nějakou vadu. Máte na sedací soupravu zákonnou lhůtu 2 roky a pokud je tam nějaká vada, nebudeme Vás nikdy nutit k tomu, abyste nám celý výrobek zasílali. Postačí nám vysvětlení přes e-mail + fotografie. Opět naskladníme a doručíme nový díl. Až v krajním případě svážíme celou sedací soupravu, opět na naše náklady. (To jsme zatím ale realizovat nemuseli).

Pozáruční servis, dostupnost náhradních dílů

Je nám na tuty jasné, že sedací soupravu si nekupujete na 2 roky. Pokud i po uplynutí záruční lhůty budete potřebovat pozáruční servis nebo nějaký nový díl, není to problém. Prodáváme jen sedací soupravy od výrobců, kteří nám garantují dlouhodobou dostupnost náhradních dílů. Každičký díl je možné tak doobjednat i po uplynutí záruční lhůty. 

Vzorky látek

Sedací souprava je stále něco, co si zákazník přeci jen chce před koupi vyzkoušet. U koupě přes e-shop to bohužel není úplně možné, ale snažíme se v tom zákazníkům vyjít vstříc a pokud chtějí před koupi vzorek látky, postačí, když nás kontaktují na náš e-mail info@houseland.cz - vyžádáme si doručovací adresu, vzorek látky pak zašleme zdarma. 


Kdybyste měli nějaké doplňující dotazy, neváhejte nás kontaktovat a snad jsme tímto článkem trošku pomohli si ujasnit, na co je dobré si při koupi sedačky online dát pozor :)

Naši nabídku naleznete - ZDE

Níže pak ještě pro inspiraci ty nejprodávanější!