Hlavní vlna Black Friday právě vrcholí! Do pondělní půlnoci nabízíme na celý sortiment 14% slevu. A pro vybrané produkty až 60%!

Změňte vzhled vašeho domova se závěsy

Naše domovy jsou v létě jiné než v zimě. Vzhledem k tomu, že teploty v současné době stoupají, je ideální využít cokoliv, co může trochu zmírnit teplo. Totéž platí, když teploty v zimě prudce klesnou. Praktické i estetické doplňky na okna vám zajistí, že se budete doma cítit pohodlněji po celý rok. Závěsy také pomáhají ovládat nejen teplotu, ale také světlo a zvuk.

 

 

Takže, kde začít? 

Sezónní výměna závěsů je praktická a vcelku nenákladná změna ve vašem domově. Závěsy mohou pomoci regulovat a kontrolovat teplotu v místnosti. Na léto byste měli zvolit světlé a vzdušné jasnější barvy v prodyšných látkách, jako je voál, bavlna nebo len. Zima zase láká k těžkým závěsům v bohatých zemitých tónech, takže skvělými možnostmi pro vaše domácí závěsy jsou vlněné, sametové a polyesterové materiály. Také se zamyslete, zda místnost, do které zvažujete nákup závěsů nepotřebuje zatemnění nebo případně snížení tepla. Závěsy, totiž mohou mít účinek, nejen izolační (že v zimě udrží teplo), ale také v létě nepropustí teplo zvenku dovnitř místnosti. Výhodou obměňování závěsů, je také zabraňování hromadění bakterií a nečistot. 

 

 

Letní nápady

Je to všechno o barvách: Pastelové nebo jasné barvy jsou skvělou letní volbou, protože zesvětlí místnost.

Je to o světle: Léto je ideální pro použití průsvitných závěsů, protože propouštějí světlo, ale večer zároveň poskytují soukromí. Dobře se také kombinují se zatemňovacími roletami, nebo žaluziemi.

Zatemňovací závěsy: Během horkého léta pomáhají filtrovat sluneční světlo a udržovat v místnosti chlad, ale zaměřte se na světlé barvy, abyste si udrželi letní atmosféru.

Světlé látky: Toto je u letních závěsů bezpodmínečně nutné. Bavlna a len jsou měkké a snadno se udržují a dodávají vašemu prostoru lehkou a letní atmosféru.

Závěsy bez podšívky: Letní závěsy lze pořídit i bez silné podšívky, a i tak budou blokovat část slunečního záření.

 

Závěs AmeliaHome Aralia bílý

Zimní nápady

Vrstvěte: Silné závěsy pomáhají zabraňovat úniku tepla ze dveří nebo oken, zajišťují, že teplo zůstává uvnitř a místnost působí útulněji.

Použijte zatemňovací závěs: Vyrobený z hustých nebo vrstvených tkaných látek, je to nezbytný závěs na zimu, protože pomáhá izolovat místnost blokováním studeného vzduchu.

Vyberte si správnou barvu: Barvy mohou také absorbovat horký nebo studený vzduch, takže si vyberte barvu, která vám dá to, čeho se ve svém prostoru snažíte dosáhnout, včetně výrazných barevných potisků.

 

Závěs AmeliaHome Velvet Golden Leaves

Tip závěrem: Párování závěsů se žaluziemi

Lidé někdy váhají, zda spárovat závěsy a žaluzie dohromady. Oba blokují sluneční světlo, tak proč je musíme spárovat? Jsme tu, abychom to vysvětlili. Když jsou tyto dva správně spárovány, mohou váš pokoj vypadat exoticky a nemusíte se bát ani o své soukromí. A co je nejdůležitější, mohou současně změnit vnímání velikosti oken. 

 

Prohlédněte si naši nabídku závěsů, kterých máme v nabídce více než 250 druhů. PROHLÉDNOUT