Jak vybrat gril na dřevěné uhlí

Grilování je oblíbenou letní aktivitou, která spojuje rodinu a přátele. Ale jak vybrat ten správný gril, který bude vyhovovat vašim potřebám?

V tomto článku se podíváme na základní pravidla výběru grilu na dřevěné uhlí, které máte možnost si u nás zakoupit.

Jak vybrat gril na dřevěné uhlí

Typy grilů a jejich rozdíly

Na trhu existují tři hlavní typy grilů, každý s vlastními specifickými vlastnostmi. 

Každý z nich má své jedinečné výhody a je vhodný pro různé grilovací styly a preference. Při výběru grilu je důležité zvážit, jak často a jakým způsobem plánujete grilovat, aby váš nový gril co nejlépe vyhovoval vašim potřebám.

 • Grily na dřevěné uhlí

Tyto grily jsou známé pro svou schopnost dodat pokrmům autentickou kouřovou chuť. Jsou ideální pro pomalé grilování a kouření masa. Vyžadují více času na přípravu a údržbu, ale výsledkem je nezaměnitelná chuť. Jsou ale levnější než grily plynové a nabízejí větší kontrolu nad teplotou grilování.

 • Plynové grily

Plynové grily nabízejí pohodlí rychlého zahřátí a snadné regulace teploty. Jsou vhodné pro grilování na poslední chvíli a pro ty, kteří preferují časté a rychlé grilování bez dlouhé přípravy.

 • Elektrické grily

Elektrické grily jsou skvělou volbou pro ty, kteří žijí v apartmánech nebo tam, kde jsou omezení na otevřený oheň. Jsou snadno přenosné a nevyžadují otevřený plamen, což je činí bezpečnějšími pro použití v interiéru.

Základní pravidla výběru grilu

V našem sortimentu najdete širokou nabídku grilů a většina z nich je na dřevěné uhlí. Tyto grily jsou ideální pro všechny, kdo hledají pravou chuť a aroma grilovaných pokrmů.

Grily na dřevěné uhlí jsou oblíbené pro svou jednoduchost, efektivitu a schopnost přenést grilování s každým kouskem na novou úroveň, a to ať už jste nadšeným grilovacím mistrem nebo teprve objevujete radosti spojené s přípravou pokrmů na otevřeném ohni.

To vše je také důvodem, proč byste měli znát pár základních bodů, na co se při výběru grilů na dřevěné uhlí zaměřit.

Při nákupu grilu je důležité zvážit těchto několik klíčových faktorů:

 • Velikost:

Ujistěte se, že gril má dostatečnou grilovací plochu pro počet osob, pro které obvykle vaříte.

 • Materiál:

Hledáte-li dlouhodobou investici, volte grily z kvalitních materiálů, jako je nerezová ocel.

 • Funkce:

Rozhodněte se, zda potřebujete extra funkce, jako jsou teploměry, boční hořáky nebo systémy snadného čištění.

 • Cena:

Stanovte si rozpočet, ale pamatujte, že vyšší cena často odpovídá lepší kvalitě a delší životnosti.

Co je důležité při výběru grilu na dřevěné uhlí?

 • Ventilace:

Důležitá pro regulaci teploty.

 • Materiál roštu:

Hledáte-li dlouhodobou odolnost, volte litinu nebo nerezovou ocel.

 • Snadnost čištění:

Vyberte gril s vyjímatelným popelníkem pro snadnější údržbu.

 • Přenosnost:

Pokud plánujete grilovat mimo domov, zvažte lehký a snadno přenosný model.

 

Správný výběr grilu je vždy klíčem k úspěchu vašich grilovacích dobrodružství. Tak neváhejte a vyberte si ten pravý gril, který vám bude sloužit léta a stane se centrem vašich letních setkání.

Přejeme vám mnoho radostných chvil strávených u grilu a nezapomenutelné chutě, které si zamilujete.

 


Produkty z článku


Produkty najdete v těchto kategoriích

 


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Další zajímavé články

6. 5. 2024

Zahradní nábytek - jak o něj pečovat

Zahradní nábytek je nejen praktický, ale i estetický prvek, který dokáže výrazně ovlivnit atmosféru vašeho venkovního prostoru. V tomto článku se podíváme na některé typy zahradního nábytku a...

20. 5. 2024

Edible Garden - jak na jedlou zahradu

V dnešním uspěchaném světě je pro mnohé z nás příroda místem klidu a relaxace. Co kdybychom si kousek této přírody mohli přinést přímo do našich domovů? Představte si, že si můžete utrhnout čerstvou...

20. 5. 2024

Eko-chic Garden: Sudy na dešťovou vodu pro ekologické zahradničení

Představte si zahradu, kde každá kapka vody má svůj význam a každý odpad se promění v životodárnou substanci. Vítejte ve světě Eko-chic garden, kde se úspora vody stává ejen ekologickým posláním,...

9. 6. 2024

Houpací síť a hamaka: Váš průvodce pro správný výběr

Hledáte ideální místo pro relaxaci? Sepsali jsme pro vás základní rady pro výběr dokonalé houpací sítě nebo hamaky, která se stane vaším novým útočištěm pohody. Zjistěte, jak vybrat správný...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

26 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 3000 Kč jde doprava na nás

95 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše