Obývací pokoj - trendy pro rok 2023

I bytový design podléhá „módním“ trendům. A ani letos tomu nebude jinak. Velkou roli sehrála pandemie, kvůli které se stále více klade důraz na psychickou pohodu, která má vládnout v našich životech. A kde jinde začít než doma, ve svém obývacím pokoji?

Obývací pokoj - trendy pro rok 2023

Designový nábytek

Minimalismus, styl jednoduchosti a účelnosti, byl poslední roky na výsluní. Jemnost linií a barev nahradí netradiční designový nábytek a sytá barevná provedení. Obávat se není třeba i těch nejextravagantnějších kousků. Uspořádání má v interiéru zásadní význam. Volný pohyb je nezbytný pro pozitivní atmosféru. Zde platí, že méně je někdy více, ale ne v minimalistickém pojetí. Jedná se o větší rozestup mezi jednotlivými kusy nábytku a větší vzdálenost mezi jednotlivými zónami. LUXUS jako opak minimalismu, bude na vzestupu. Avšak nejde o luxus v pravém slova smyslu. Ne přeplácané, extravagantní místnosti, ale zdobené detaily a sytější barvy. Také více kusů nábytku a doplňků, jakož i výrazné akcenty.

Konferenční stolek Murano

Tvar nábytku

Dalším ze žádaných trendů roku 2023 budou oblé křivky v interiéru. Už na první pohled působí útulně a pohodlně. Zakřivené oblouky a zaoblený nábytek přináší jakousi hravější variantu minimalismu. Vzniká tak styl, který je jiný, ale zbytečně „nevyčnívá“ a nepůsobí rušivě. Zaoblují se sedací soupravy a křesla, která přímo lákají k odpočinku a působí příjemně a měkce. Tak, jak by měl působit celý domov. Ostré hrany nezůstanou trendy ani u konferenčních stolků. Kulaté a oválné tvary působí útulněji a navodí pocit bezpečí. A to ocení hlavně rodiče malých dětí.

2-místná pohovka Chatto

Vytvoření vlastního koutku je jedním ze stoupajících trendů. Tento „prostor“ se bude vytvářet právě v obývacím pokoji. Navodí pocit soukromí, ať už na práci, osobní odpočinek nebo vykonávání svého koníčka. Docílíte toho buď pohodlnými designovými křesly – ušáky, křesly s taburetkou nebo sedacími vaky. Právě ty ležérně „pohozené“ zútulní celý prostor. Jejich často oblé tvary, doslova lákají k relaxaci a nic nedělání. Navodí uvolněnější atmosféru a skloubí faktor pohodlí s každodenní praktičností.

Křeslo s podnožkou Toni

Význam doplňků

Rok 2022 přinesl, mimo jiné, znovuzrození vzorovaných tapet v interiéru. A ty se v něm udrží i během roku 2023. Nejde však jen o tapetování stěn, ale také o místa, která byste nečekali. Na skříni, na stropě, na dveřích. Čím originálnější a nečekanější, tím lépe. Sociální sítě hýbou světem, což se odráží dokonce i v bytovém designu. Víte, jaké jsou to „instagramable walls“? Stěny, které jsou vhodné jako pozadí na fotografie. Zajímavé povrchové úpravy, ať už zmiňované tapety, ale také knihovny a police s efektně nadekorovanými kousky. Vítány jsou obzvláště zlaté prvky. Stačí pár originálních nápadů a můžete vytvořit zeď hodnou focení nebo videohovorů.

Barvy a ekologie v domácnosti

Každým rokem se stále více skloňují slova jako udržitelnost, recyklovatelnost a soulad s přírodou. Mezi hlavními materiály se proto bude objevovat dřevo nebo kámen.

Obývací stěna s LED podsvícením Vivo dub wotan

Odkaz na přírodu je v interiérech žádoucí už nějaká ta léta a to platí i při barvách. V roce 2023 však přibudou khaki, karamelová, šalvějová a kakaová barva. Pozvednou neutrální béžové a hnědé odstíny. Hlavní myšlenkou je, aby byly méně výrazné barvy doplněny o dodatečné tmavé kontrasty, které pomohou zvýraznit celý dojem z místnosti. Takové prvky ocení nejen boho nebo skandinávský styl, ale také industrialismus.

Šalvějová zelená působí uklidňujícím dojmem. I terapeuti zvyknou vyzývat své pacienty, aby si představili les. Důvod je jednoduchý – chtějí, aby se vnitřně uvolnily. Khaki barva se používá v armádě na maskování, v interiéru působí neutrálně a evokuje soulad s přírodou. Doporučujeme pořídit si sedací soupravě právě v těchto dvou barvách, které vám navodí pocit klidu po stresujícím dni. Naopak, kakaová i karamelová barva jsou výraznějšími barvami, které v obýváku vyniknou hlavně na sekundárním nábytku nebo doplňcích. Křeslo, koberec, polštáře nebo závěsy v těchto barvách vykouzlí stylový kontrast.

Závěs AmeliaHome Velvet


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Další zajímavé články

23. 8. 2022

Stůl pro každou příležitost

Stůl je ústředním bodem vašeho domova. Od jídelních stolů pro vás a vaši rodinu, kde se můžete sejít a vychutnat si společné jídlo, až po konferenční stolky, které dokonale doplní váš obývací...

23. 5. 2022

Kompostujte, je to snadné

Kompostování doma může mít špatný efekt. Časté mylné představy o domácím kompostování jsou, že je příliš složité, bude to zapáchat a je to nepořádné. To může být pravda, pokud kompostujete nesprávným...

21. 3. 2021

Má cenu kupovat sedací soupravu přes e-shop?

Je to již půl roku, co jsme do prodeje zařadili kolekci sedacích souprav. Níže bychom rádi shrnuli pár důvodů, proč nemusí být nákup online žádným ternem.

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

13 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 2500 Kč jde doprava na nás

97 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše