Klíčové trendy 2024

Každý nový rok je nejen o změně kalendáře, ale také o nových začátcích a inspiracích.

V tomto duchu jsme prozkoumali svět designu a nábytku a přinášíme vám stručný přehled o tom, co bude aktuální a inovativní v roce 2024.

A co vám může přinést do vašeho domova nebo pracovního prostoru něco jedinečného

Klíčové trendy 2024

1. Barva roku  

Limitless

Teplý pudrový odstín, podobný odstínu medu, který v roce 2024 zaujme pozici primární barvy v interiérech.

Tato všestranná barva s nenápadným charakterem neutrálních odstínů přináší do domova výrazný prvek primární barvy, ideální pro kombinaci s dekoracemi a nábytkem téměř v jakémkoliv interiéru.

Limitless není jenom barva, je to nádech elegance a jemného vkusu, který oživuje každý prostor. Jeho teplý pudrový nádech vytváří atmosféru pohodlí a klidu, což je přesně to, co moderní domovy hledají. Tato barva není pouze trendy volbou pro rok 2024, ale také přináší do interiérů dojem nekonečného možného spojení s různými styly a designy.

Kombinace Limitless s různými dekorativními prvky a nábytkem vytváří harmonický celek, který dokáže transformovat každý pokoj na úroveň moderní elegance. Můžete si ji představit vedle elegantních kovových prvků, přírodních materiálů nebo v kombinaci s odvážnými barevnými akcenty. Tato barva je skutečně bezmezná v možnostech, které nabízí pro vytváření sofistikovaných a vkusných interiérů.

Ať už se rozhodnete pro celkový nátěr stěn, nábytek nebo jemné doplňky, Limitless je tou správnou volbou pro ty, kteří hledají spojení elegance a moderního designu v jedné barvě. Vstupte do roku 2024 s touto primární barvou, která zanechává dojem neomezených možností pro tvorbu stylových a nadčasových interiérů.

 

Nova Blue

Benjamin Moore představil pro rok 2024 novou barvu s názvem Blue Nova, která je jedinečným odstínem se středními tóny modré a teplým podtónem fialové.

Její všestrannost z ní činí ideální volbu pro různé prostory domu. Může zaujmout svým jedinečným přístupem k modré jak ve výmalbě stěn, tak i ve zvolení nábytku. Nova Blue dodává každé místnosti dojem záhadné krásy a klidu, což ji činí vhodnou pro obývací pokoje, ložnice nebo dokonce kanceláře.

Inspirována noční oblohou, tato barva přináší do interiérů atmosféru hvězdné oblohy, což ji činí nejenom barevným prvkem, ale také emocionálním zážitkem. V kombinaci s jinými barvami a dekoracemi může Nova Blue vytvářet rozmanité atmosféry, od moderní elegance, po útulnou pohodu.

Díky svému odvážnému přístupu k modré a teplým tónům fialové se Nova Blue ne náhodou stává trendovou volbou. Benjamin Moore opět přináší barvu, která není pouhým odstínem, ale příběhem a náladou, kterou do interiérů vnáší. Ať už si vyberete malovat celou místnost nebo jen doplnit design několika kousky nábytku, Nova Blue vám umožní vyjádřit váš vlastní styl s odvahou a elegancí.

2. Minimalismus a geometrické tvary

Vývoj v oblasti nábytku pro rok 2024 reflektuje klíčový trend směřující k geometrickým tvarům a minimalistickému designu.

S ohledem na stále se měnící estetické preference a potřeby spotřebitelů přináší moderní nábytek nejen funkčnost, ale také silný důraz na vizuální estetiku a formální inovace.

Geometrické tvary se stávají výrazným prvkem v designu nábytku, přinášejícím do prostoru jasnou a moderní strukturu. Minimalismus, spojený s precizními liniemi a jednoduchými tvary, se stává klíčovým prvkem vytváření elegantních a vkusných interiérů. Tato kombinace přináší do domovů nejen praktičnost, ale i vizuální lehkost a harmonii.

Moderní nábytek nezapomíná na funkčnost, ale rozšiřuje svůj význam na úroveň designového vyjádření. Kombinace praktičnosti s estetikou vytváří nábytek, který není pouze utilitární, ale také uměleckým prvkem v domácím prostředí. Omezené používání zdobných prvků a zdůraznění čistých linií a geometrických forem poskytuje nábytku moderní a nadčasový vzhled.

Minimalistický design nábytku pro rok 2024 podporuje koncept "méně je více", což umožňuje prostoru dýchat a zároveň poskytuje elegantní prostor pro vyjádření osobního stylu. Tento trend nás nejenom vede k jednoduchosti, ale také k vytváření prostoru pro kreativitu a individualitu, čímž se nábytek stává nejen funkcí, ale i uměleckým prvkem.

3. Retro styl a přírodní materiály

Tato vlna designového vývoje reflektuje nejenom návrat k estetickým hodnotám minulosti, ale také vzrůstající důraz na udržitelnost a ekologickou uvědomělost.

Retro styl se stává klíčovým prvkem designu, přičemž odkazuje na ikonické éry designu a získává moderní interpretaci. Kombinace vintage prvků s novými trendy vytváří prostředí plné charakteru a jedinečného šarmu. Retro nábytek se objevuje ve svěžích barvách a tvarech, což přináší do interiérů energii a radost z designu minulosti.

Paralelně s retro stylem roste význam přírodních materiálů. Dřevo, kámen, ratan a jiné přírodní prvky se stávají klíčovými součástmi nábytku a dekorací. Tento trend nejenom zdůrazňuje přirozenou krásu materiálů, ale také reflektuje poptávku po ekologicky šetrných a udržitelných produktech. Lidé se stále více zajímají o původ materiálů a jejich dopad na životní prostředí.

Tímto spojením retro stylu a používání přírodních materiálů vzniká unikátní designový jazyk, který zdůrazňuje historii a současně reaguje na současné potřeby společnosti. Tato kombinace přináší do domovů nejenom krásu a eleganci, ale i pocit spojení s přírodou a udržitelným životním stylem.

Retro a přírodní prvky se tak stávají neoddělitelnou součástí designového směřování pro rok 2024, které zároveň nese důležité poselství o odpovědném a ohleduplném přístupu k designu a životnímu prostředí.

4. Poutavé prvky

V designovém světě roku 2024 se vynořují poutavé prvky, které přinášejí do interiérů nejen vizuální zaujetí, ale i emocionální a estetickou hodnotu. Tyto prvky reprezentují směsici kreativity, individuality a inovace, která vytváří prostředí plné osobnosti a dynamiky.

Jedním z výrazných prvků jsou designové akcenty, které se stávají středobodem pozornosti. Inspirativní umělecká díla, nekonvenční světelné zdroje, a výrazné dekorativní objekty se stávají základními prvky, které nejen oživují prostor, ale také vyprávějí příběhy a reflektují vkus a zájmy majitelů domu.

Dynamické barevné kombinace a kontrasty se stávají klíčovým prvkem poutavých interiérů. Tento hravý přístup k barvám otevírá prostor pro kreativitu a umožňuje vytvořit unikátní vizuální dojmy.

Textury hrají důležitou roli v designových interiérech. Od směsice jemných látek a luxusních materiálů po hrubé povrchy a organické textury, všechny tyto elementy přispívají k hmatatelnému a vizuálnímu bohatství prostoru. Kombinace různých textur vytváří zážitek dotyku a zároveň dodává prostoru hloubku a osobnost.

Využívání moderních technologií a interaktivních prvků také přispívá ke zvýšení zajímavosti interiérů. Inteligentní osvětlení, audiovizuální systémy a interaktivní prvky umožňují personalizaci prostoru a přizpůsobení ho aktuálním náladám a potřebám.

Celkově lze říci, že poutavé prvky v designu pro rok 2024 představují kombinaci vizuálního umění, hravosti s barvami a texturami, a moderních technologií, které společně tvoří prostředí plné inspirace, individuality a kreativity.

Tyto prvky nejen ozvláštní interiéry, ale také vytvoří prostor pro osobní vyjádření a prožívání jedinečného designového zážitku.


Produkty z článku

Proutěné zrcadlo Květ 38 cm hnědý

Proutěné zrcadlo Květ 38 cm hnědý

Do 7-14 dnů u vás
435 Kč
Křeslo Moon River oranžové

Křeslo Moon River oranžové

Do 3-4 týdnů
5 295 Kč
Dekorativní polštář Delhi 40 cm

Dekorativní polštář Delhi 40 cm

Do 7-14 dnů u vás
305 Kč
Komoda Multibox 80 cm hnědá

Komoda Multibox 80 cm hnědá

Do 3-4 týdnů
5 375 Kč
Polštář Plasha 45x45 cm šedý

Polštář Plasha 45x45 cm šedý

V pondělí 4.3. u vás
269 Kč

Produkty najdete v těchto kategoriích


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Další zajímavé články

26. 9. 2022

9 trendů do dětského pokoje, které musíte vyzkoušet

Dětský pokoj je malé království každého dítěte. Je to prostor, kde probíhají velké mylníky od lezení či prvních kroků, až po první zamilované dopisy, přátelství a záliby. Vytvořte pro své děti...

18. 10. 2022

Jak na pořádek ve skříni

Úložného prostoru nikdy není dost, proto se může stát, že některé věci si jednoduše nenajdou své místo. Pokud však správně zkombinujete nábytek a doplníte jej o praktické úložné boxy, získáte místo...

9. 1. 2023

Jak na moderní koupelnu

Malá místnost, která zvládá velké věci. Taková je koupelna, často opomíjená Popelka domácnosti, jejíž zařizování si rozhodně zaslouží velkou dávku pozornosti. Jak z obyčejné koupelny vykouzlit...

22. 1. 2023

Obývací pokoj - trendy pro rok 2023

I bytový design podléhá „módním“ trendům. A ani letos tomu nebude jinak. Velkou roli sehrála pandemie, kvůli které se stále více klade důraz na psychickou pohodu, která má vládnout v našich...

17. 3. 2023

Jak na dokonalý vzhled interiéru? Layering! Trend ve vrstvení

Možná trend Layering znáte, možná jste o něm jen slyšeli, a možná ho i denně využíváte, ať už cíleně, nebo nevědomky, aniž byste třeba tušili, že jste vlastně naprosto in. Pojem vrstvení je...

12. 8. 2023

Mirum. Pohádková kolekce nábytku do dětského pokoje

Dětský pokoj je místo, kde se protíná svět snů, zábavy, odpočinku i povinností. Prostor, kde každé dítě realizuje své nejodvážnější nápady. Interiér by proto měl odrážet vše, co je vašemu dítěti...

19. 9. 2023

Japandi - styl, který si vás získá

Jak už sám název napovídá, jedná se o styl kombinující japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku. Ač na první pohled neslučitelné styly, opak je pravdou, neboť výsledkem Japandi je...

13. 1. 2024

Za hranicí času: Retro styl

Vstupte s námi do světa nespoutané kreativity a nezapomenutelných ér! V našem novém blogovém seriálu "Za hranicí času" budeme rozplétat nitky designových stylů.  Každý článek v sérii...

23. 2. 2024

Za hranicí času: Minimalismus

Vítejte zpět v naší designové výpravě za hranice času! Po hlubokém ponoření do nostalgických vzpomínek a nadčasové elegance retro stylu je na čase otevřít dveře do dalšího fascinujícího světa...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

26 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 3000 Kč jde doprava na nás

96 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše