Inspirace pro vánoční dekorace: trendy a tipy 2023

Vánoce jsou obdobím, které je plné překvapení, magické atmosféry a času, který se snažíme více věnovat rodině a přátelům. Vánoce jsou o pohodě, štěstí z přítomného okamžiku a setkávání. Zároveň je to doba, kdy se naše domovy proměňují v kouzelné světy plné světel a hřejivé atmosféry.

Každý rok přináší nové trendy a inovace pro vánoční výzdobu interiéru. Pokud se chystáte na podobné přípravy a chcete osvěžit váš domov, budou se vám hodit nejnovější trendy a nápady pro rok 2023.

Zde je pohled na pár hlavních z nich, které vám pomohou udělat letošní Vánoce opravdu cool. Nezapomínejte ale, že Vánoce jsou časem pohody a radosti, a je proto především na vás, jak si svůj interiér zvelebíte. Buďte kreativní a udělejte si Vánoce a výzdobu takovou, jakou ji budete milovat právě vy a bude vám v ní dobře a příjemně!

Inspirace pro vánoční dekorace: trendy a tipy 2023

Přírodní materiály:

  • Letos je v módě využití přírodních materiálů. Dřevo, kámen, vlna a další materiály přímo z přírody dominují dekoracím. Vytváří tak pocit přirozenosti a pohody.
  • Je na vás, jestli si pořídíte již hotové produkty, anebo se pustíte do vlastní výroby. Ať už do vytvoření vlastního adventního věnce, kam zakompnujete větvičky, šišky nebo kameny. Způsobů, jak do vašeho domova vnést trochu přírodního nádechu je nepřeberné množství.
  • Pokud vám nevadí, že byste se přírodním materiálům jen vizuálně přiblížili, můžete volit i takové dekorace, které je napodobují. Třeba různé věnce s umělým jehličím a šiškami, které je ale od těch skutečných jen těžce rozeznatelné. Nabídka je pestrá.

Produkty z článku

Minimální výzdoba:

  • Méně může být více. Jednoduché a efektní dekorace jsou v popředí. Minimalismus v kombinaci s přírodními materiály vytváří klidný a harmonický prostor.
  • Ano, Vánoce jsou sice synonymem hojnosti, ale někdy stačí zvolit preferovaný tón výzdoby (například vybrat deky a polštáře s vánočním motivem umístěné na sedačce) a přitom jimi rozzáříte celý interiér. Stačí pak doplnit o vhodnou svíčku nebo světelnou dekoraci a útulný miminalistický vánoční prostor je na světě. 

Produkty z článku

Odlesky a zrcadlové efekty:

  • Zrcadlové koule, třpytivé svíčky, světýlka a lesklé ozdoby dodávají vánoční výzdobě nádech luxusu.
  • Máte rádi zdobivé prostory? Vánoční výzdoba se u vás musí blyštět a pokoje svítit v hřejivých světlech? Pak není nic snazšího, než vybrat takové dekorace, které vám to splní. Vybírat můžete třeba z následujících:

Produkty z článku

Pastelové barvy:

  • Místo tradičních červených a zelených odstínů jsou pastelové barvy v kurzu. Jemné odstíny růžové, levandule a světle modré přinášejí jemnost do vánočního dekoru.
  • Ale samozřejmě, pokud se rádi držíte klasiky a napřílad červená, zelená nebo zlatá jsou pro vás barvy, bez kterých si vánoční výzdobu neumíte představit, je na vás, kterým barevným směrem se vydáte. Nic nezkazíte, a to proto, že vánoční výzdoba není o pravidlech, ale pocitech. A zařiďte se tak, abyste s výsledkem byli spokojeni a cítili jste se doma opravdu kouzelně a příjemně!

Produkty z článku

Krásné a pohodové přípravy na Vánoce!


Produkty najdete v těchto kategoriích

 


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Další zajímavé články

4. 11. 2022

Vánoční atmosféra u Vás doma

Je tady den v roce, na který nejen děti čekají s nedočkavostí a radostí. Vůně vánočního stromku, sváteční stůl, plno lahůdek a úžasná výzdoba, ale především sváteční nálada, na kterou budete...

10. 11. 2022

Vytvořte si vlastní vánoční ozdoby

Vánoce jsou skoro tady a vy ještě nemáte vymyšlené, jak bude vypadat letošní vánoční stromeček? Chcete si vytvořit něco nového a originálního, ale nevíte jak na to? Máme pro vás tipy na vlastnoručně...

18. 12. 2022

Vánoční pohoda o svátcích

Vánoční svátky mají hluboký význam v srdcích mnohých lidí. Každý je nicméně prožívá po svém. Některé aktivity opakujeme každý rok, na některé z dětství už jsme zapomněli… Připomeňte si je s námi!...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

26 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 3000 Kč jde doprava na nás

96 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše