Za hranicí času: Minimalismus

Vítejte zpět v naší designové výpravě za hranice času!

Po hlubokém ponoření do nostalgických vzpomínek a nadčasové elegance retro stylu je na čase otevřít dveře do dalšího fascinujícího světa designu. Tentokrát se ponoříme do minimalistického stylu, který spojuje jednoduchost, funkčnost a estetiku.

Připravte se na cestu jednoduše a efektivně vybavených prostorů a čistých linií, protože se podíváme na to, jak minimalistický design může transformovat váš domov do oázy klidu a harmonie.

Za hranicí času: Minimalismus

Minimalismus je multidimenzionální filozofií a uměleckým směrem, který se zaměřuje na odstranění nadbytečného ve prospěch jednoduchosti, čistoty a harmonie.

Minimalistický styl je o odebrání nadbytečných prvků a zaměření se na to nejpodstatnější. Jeho filozofie spočívá v minimalizaci chaosu a vytvoření prostoru, který vyzařuje klid a jednoduchost.

Jedním z klíčových prvků minimalistického designu jsou čisté linie a jednoduché tvary. Minimalistický nábytek často vyniká svou jednoduchou, avšak elegantní konstrukcí. Každý kus nábytku je pečlivě navržen tak, aby splňoval svůj účel a zároveň přispíval k celkové harmonii prostoru.

Barvy hrají v minimalistickém designu důležitou roli. Oblíbené jsou neutrální tóny, jako jsou bílá, šedá, béžová nebo světle modrá. Tyto barvy vytvářejí dojem čistoty a vzdušnosti a zároveň umožňují ostatním prvkům v interiéru vyniknout.

Funkcionalita je dalším klíčovým principem minimalistického designu. Každý kus nábytku by měl být nejen esteticky příjemný, ale také plnit konkrétní účel. Skryté úložné prostory a multifunkční kusy nábytku jsou běžné v minimalistických interiérech, které umožňují efektivní využití prostoru.

Materiály používané v minimalistickém designu jsou často přírodní a jednoduché. Dřevo, sklo, kov a beton jsou běžnými volbami pro nábytek a doplňky. Tyto materiály přispívají k celkovému dojmu přírodní elegance a zároveň dodávají interiéru texturu a charakter.

Klíčovým prvkem minimalistického designu je také prázdnota. Prázdné prostory mezi jednotlivými kusy nábytku a předměty vytvářejí pocit volného dýchání a umožňují oči odpočinout si. Tento princip je důležitý pro zachování harmonie a klidu v minimalistickém interiéru.

Minimalistický styl není jen o odstranění nadbytečných prvků, ale také je o vytvoření prostoru pro klid a pohodu. Je to oázou jednoduchosti a elegance v dnešním hektickém světě.

Sedací soupravy

V minimalistickém designu se sedací soupravy často vyznačují jednoduchými tvary a čistými liniovými designy, které zdůrazňují funkčnost a estetiku. Jsou to zkrátka elegantní a vkusné kusy nábytku, které se skvěle hodí do moderních interiérů a přispívají k celkovému dojmu prostornosti a klidu.

Typickými rysy minimalistických sedacích souprav jsou:

 1. Jednoduché tvary: Jednoduchý design s minimem zdobení. Mohou mít čisté linie a geometrické tvary, které přispívají k minimalistickému vzhledu.

 2. Neutrální barvy: Oblíbené jsou bílá, šedá, béžová nebo černá. 

 3. Kvalitní materiály: Často jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je kůže, textilie nebo mikrovlákno. Dodávají sedací soupravě luxusní vzhled a zároveň jsou snadno udržovatelné.

 4. Čisté linie: Opět se využívají hladké a čisté linie, které podtrhují minimalistický vzhled. Mohou mít například rovná záda a podsedáky, nebo lehce zaoblené tvary bez zdobení.

 5. Multifunkčnost: Minimalistické sedací soupravy často kombinují designové prvky s funkčností. Mohou obsahovat skryté úložné prostory nebo modulární části, které umožňují flexibilní uspořádání.


Produkty z článku

Pohovka FASTA 213 cm světle šedá

Pohovka FASTA 213 cm světle šedá

Do 2-3 týdnů
16 825 Kč
Pohovka KASIA 205 cm šedá

Pohovka KASIA 205 cm šedá

Do 2-3 týdnů
11 605 Kč
Pohovka TOLEDO 218 cm béžová

Pohovka TOLEDO 218 cm béžová

Do 2-3 týdnů
11 605 Kč
Pohovka Bouli bílá

Pohovka Bouli bílá

Do 3 dnů u vás
18 499 Kč

Komody

Komody navazují na rysy a provedení sedacích souprav a najdete u nich totožné hlavní rysy a podobně řešené prvky. V minimalistickém designu jsou komody obvykle navrženy opět s důrazem na jednoduché tvary, čisté linie a funkčnost. 

 1. Jednoduché tvary: Čisté a jednoduché tvary, jako jsou obdélníky nebo čtverce. Základní geometrické tvary přispívají k minimalistickému vzhledu a umožňují snadné začlenění komody do různých interiérů.

 2. Neutrální barvy: Oblíbené jsou neutrální tóny, jako jsou bílá, šedá, béžová nebo černá. Tyto barvy se často používají u minimalistických komod, protože přispívají k celkovému dojmu jednoduchosti a čistoty.

 3. Čisté linie: Hladké a čisté linie, které zdůrazňují jednoduchost designu. Mohou mít například rovné hrany a minimalistické úchytky nebo mohou být bez zdobení.

 4. Funkcionalita: Funkčnost je důležitým prvkem minimalistického designu. Komody mohou obsahovat skryté úložné prostory nebo úchytky, které nevyčnívají z povrchu komody, což přispívá k celkovému minimalistickému vzhledu.

 5. Kvalitní materiály: Minimalistické komody jsou často vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je dřevo, sklo nebo kov. Tyto materiály dodávají komodě luxusní vzhled a zároveň jsou trvanlivé a odolné.


Produkty z článku

Komoda Selene 2 50 cm bílá mat/lesk

Komoda Selene 2 50 cm bílá mat/lesk

Může být zítra 17.4. u vás
3 205 Kč
Komoda Megy 145 cm Chinchilla šedá/lesklá šedá
Sleva 5 %

Komoda Megy 145 cm Chinchilla šedá/lesklá šedá

Může být zítra 17.4. u vás
5 859 Kč 5 566 Kč
Komoda Stella 90 cm lesklá bílá
Sleva 5 %

Komoda Stella 90 cm lesklá bílá

Může být zítra 17.4. u vás
4 855 Kč 4 612 Kč
Komoda Livo KM100 bílá

Komoda Livo KM100 bílá

Do 7-14 dnů u vás
4 429 Kč
Komoda Dallas bílá

Komoda Dallas bílá

Do 7-14 dnů u vás
5 095 Kč

Židle

Židle jsou navrhovány tak, aby opět reflektovaly jednoduchost, čisté linie a funkčnost. 

 1. Jednoduchý design: Minimum zdobení, geometrické tvary, jako jsou čtverce nebo obdélníky, jsou preferovány a zdůrazňují minimalistický charakter.

 2. Čisté linie: Rovné a hladké linie, které přispívají k celkovému dojmu jednoduchosti a čistoty. Zbytečné křivky a detaily jsou minimalizovány.

 3. Neutrální barvy: Oblíbené jsou neutrální barvy, jako jsou bílá, černá, šedá nebo tóny přírodních dřev. Tyto barvy se hodí k minimalistickému prostředí a umožňují snadné začlenění židle do různých interiérů.

 4. Kvalitní materiály: Kvalitní materiály, jako je dřevo, kov, plast nebo kombinace těchto materiálů. Tyto materiály přispívají k celkovému dojmu elegance a trvanlivosti.

 5. Funkčnost: Důraz na funkčnost a pohodlí. Pohodlné sedátko a ergonomický tvar jsou důležité, zatímco nadbytečné prvky jsou eliminovány.

 6. Modulární a flexibilní design: Umožňující snadné přizpůsobení a kombinaci s jiným nábytkem. Tento aspekt přispívá k variabilitě a funkčnosti židle.


Produkty z článku

Jídelní židle Demina tmavě šedá
+2

Jídelní židle Demina tmavě šedá

Může být zítra 17.4. u vás
995 Kč
Jídelní židle Christiane krémová

Jídelní židle Christiane krémová

Do 7-14 dnů u vás
915 Kč
Jídelní židle Ida bílá

Jídelní židle Ida bílá

Do 7-14 dnů u vás
1 205 Kč
Jídelní židle Demina II bílá
+2

Jídelní židle Demina II bílá

Do 3-4 týdnů
1 155 Kč

Další interiérové inspirace:

Doufáme, že vás tento pohled na minimalistický design inspiroval a že se těšíte na transformaci svého domova do prostoru klidu a harmonie. Ať už zvolíte jakýkoliv design, půjde o zhmotnění vaší jedinečné osobnosti a vkusu.

Těšíme se na další setkání na naší designové cestě, kdy se zaměříme na další fascinující designový trend!


Produkty najdete v těchto kategoriích


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Další zajímavé články

19. 9. 2023

Japandi - styl, který si vás získá

Jak už sám název napovídá, jedná se o styl kombinující japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku. Ač na první pohled neslučitelné styly, opak je pravdou, neboť výsledkem Japandi je...

7. 1. 2024

Klíčové trendy 2024

Každý nový rok je nejen o změně kalendáře, ale také o nových začátcích a inspiracích. V tomto duchu jsme prozkoumali svět designu a nábytku a přinášíme vám stručný přehled o tom, co bude aktuální...

13. 1. 2024

Za hranicí času: Retro styl

Vstupte s námi do světa nespoutané kreativity a nezapomenutelných ér! V našem novém blogovém seriálu "Za hranicí času" budeme rozplétat nitky designových stylů.  Každý článek v sérii...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

26 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 3000 Kč jde doprava na nás

96 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše