Jak na moderní koupelnu

Malá místnost, která zvládá velké věci. Taková je koupelna, často opomíjená Popelka domácnosti, jejíž zařizování si rozhodně zaslouží velkou dávku pozornosti. Jak z obyčejné koupelny vykouzlit designový skvost, ve kterém se budete cítit jako v luxusních lázních?

Jak na moderní koupelnu

Dostatek úložného prostoru

Chcete, aby vaše koupelna působila vždy uklizeně? Zařiďte ji vhodným koupelnovým nábytkem. Jedna skříňka se zrcadlem nad umyvadlem postačovat jednoznačně nebude (možná jen pro „single minimalistu“). Kosmetické přípravky a pomůcky, bez kterých se při každodenní hygieně neobejdete, vystavené bez ladu a skladu vždy budí dojem nepořádku. Není nic jednoduššího, než je schovat za dvířka skříněk a do zásuvek.

Na barvě záleží

V koupelně strávíme v průměru pět let života. O to důležitější je správný výběr barvy, která i v tomto prostoru hraje podstatnou úlohu. Platí, že elegance a nadčasové barvy jsou víc než momentální trend. Vedle oblíbených klasických bílých dekorů, jejichž velkou předností je výrazová neutrálnost, stojí přírodní barvy a dekory, které dokážou přispět k příjemné relaxační náladě v koupelně. Bílý nábytek dodává koupelně punc čistoty. Kromě dřevěného dekoru a neutrální bílé jsou trendové odstíny šedá i černá. Ale pozor, výsostné právo na ně nemají jen velké a světlé koupelny, klidně si je můžete dovolit i v těch menších.

Hygienické povrchy

Přestože vědecké studie už prokázaly, že toaletní mísy nejsou tím „nej“ místem, kde se bakterie nejvíce koncentrují, přece jen je třeba při výběru WC mísy či bidetu respektovat hygienické hledisko, s čímž úzce souvisí i náročnost údržby. Při nesprávně tvarované míse, a zejména při úsporném splachování, je větší riziko, že se mísa neopláchne celá.

Kvalitní nábytek

U koupelnového nábytku platí zásada, že musí být odolný vůči vlhkosti a musí mít lehce udržitelnou povrchovou úpravu. V opačném případě se může pod vlivem vlhkosti kroutit, nafouknout, dokonce plesnivět.

Správné osvětlení

Koupelna si žádá promyšlené osvětlení, přesněji vhodnou kombinaci centrálního s doplňkovým. Neméně důležité jako centrální osvětlení je v koupelně i osvětlení zrcadla. To může mít podobu samostatných lamp umístěných po obou stranách zrcadla, případně nad ním, nebo může být integrované přímo do zrcadla či zrcadlové skříňky. Tvář je tak osvětlená přímo, bez zbytečných stínů, což ocení zejména ženy při líčení. Vybírejte si světelné zdroje, které jsou podobné dennímu světlu, v neutrální nebo studené bílé barvě.


Produkty z článku


Produkty najdete v těchto kategoriích

Koupelnové doplňky

V neposlední řadě je podstatná rovněž estetičnost - moderní koupelna by se vám tedy měla líbit. Pokud si v domě či bytě nebudujete zcela novou koupelnu, příjemného výsledného dojmu dosáhnete i s využitím správně vybraných koupelnových doplňků. Ptáte se, jak moderní koupelna vypadá? Vyniká čistým a uspořádaným designem, často v ní hraje prim i minimalismus. Pro moderní koupelnu je také důležité rozložení jednotlivých prvků, a tím pádem praktičnost.


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Další zajímavé články

10. 11. 2022

Vytvořte si vlastní vánoční ozdoby

Vánoce jsou skoro tady a vy ještě nemáte vymyšlené, jak bude vypadat letošní vánoční stromeček? Chcete si vytvořit něco nového a originálního, ale nevíte jak na to? Máme pro vás tipy na vlastnoručně...

6. 4. 2023

Jak prostřít stůl pro slavnostní hostinu?

Nejen Velikonoce jsou svátky setkávání rodin a přátel u jednoho stolu. Stolování je obecně rituálem, který má svá pravidla. Velmi často se stává, že v případě, že připravujeme větší pohoštění, natož...

23. 8. 2022

Stůl pro každou příležitost

Stůl je ústředním bodem vašeho domova. Od jídelních stolů pro vás a vaši rodinu, kde se můžete sejít a vychutnat si společné jídlo, až po konferenční stolky, které dokonale doplní váš obývací...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

13 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 2500 Kč jde doprava na nás

97 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše