Zpátky (nejen) do lavic s 10% slevou! Využijte kódu: DOSKOLY10

Změňte vzhled vašeho domova se závěsy

Hledáte perfektní závěs do oken, který by dodal styl vašemu domovu? Nebojte se! Jsme tu, abychom vám pomohli. Závěsy jsou odrazem vašeho stylu a vkusu. Investice do správného typu závěsů se vyplatí, pokud chcete zanechat dojem u těch, kteří k vám přijdou na návštěvu.

Změňte vzhled vašeho domova se závěsy

Naše domovy jsou v létě jiné než v zimě. Vzhledem k tomu, že teploty v současné době stoupají, je ideální využít cokoliv, co může trochu zmírnit teplo. Totéž platí, když teploty v zimě prudce klesnou. Praktické i estetické doplňky na okna vám zajistí, že se budete doma cítit pohodlněji po celý rok. Závěsy také pomáhají ovládat nejen teplotu, ale také světlo a zvuk.

 

 

Takže, kde začít? 

Sezónní výměna závěsů je praktická a vcelku nenákladná změna ve vašem domově. Závěsy mohou pomoci regulovat a kontrolovat teplotu v místnosti. Na léto byste měli zvolit světlé a vzdušné jasnější barvy v prodyšných látkách, jako je voál, bavlna nebo len. Zima zase láká k těžkým závěsům v bohatých zemitých tónech, takže skvělými možnostmi pro vaše domácí závěsy jsou vlněné, sametové a polyesterové materiály. Také se zamyslete, zda místnost, do které zvažujete nákup závěsů nepotřebuje zatemnění nebo případně snížení tepla. Závěsy, totiž mohou mít účinek, nejen izolační (že v zimě udrží teplo), ale také v létě nepropustí teplo zvenku dovnitř místnosti. Výhodou obměňování závěsů, je také zabraňování hromadění bakterií a nečistot. 

 

 

Letní nápady

Je to všechno o barvách: Pastelové nebo jasné barvy jsou skvělou letní volbou, protože zesvětlí místnost.

Je to o světle: Léto je ideální pro použití průsvitných závěsů, protože propouštějí světlo, ale večer zároveň poskytují soukromí. Dobře se také kombinují se zatemňovacími roletami, nebo žaluziemi.

Zatemňovací závěsy: Během horkého léta pomáhají filtrovat sluneční světlo a udržovat v místnosti chlad, ale zaměřte se na světlé barvy, abyste si udrželi letní atmosféru.

Světlé látky: Toto je u letních závěsů bezpodmínečně nutné. Bavlna a len jsou měkké a snadno se udržují a dodávají vašemu prostoru lehkou a letní atmosféru.

Závěsy bez podšívky: Letní závěsy lze pořídit i bez silné podšívky, a i tak budou blokovat část slunečního záření.

 

Závěs AmeliaHome Aralia bílý

Zimní nápady

Vrstvěte: Silné závěsy pomáhají zabraňovat úniku tepla ze dveří nebo oken, zajišťují, že teplo zůstává uvnitř a místnost působí útulněji.

Použijte zatemňovací závěs: Vyrobený z hustých nebo vrstvených tkaných látek, je to nezbytný závěs na zimu, protože pomáhá izolovat místnost blokováním studeného vzduchu.

Vyberte si správnou barvu: Barvy mohou také absorbovat horký nebo studený vzduch, takže si vyberte barvu, která vám dá to, čeho se ve svém prostoru snažíte dosáhnout, včetně výrazných barevných potisků.

 

Závěs AmeliaHome Velvet Golden Leaves

Tip závěrem: Párování závěsů se žaluziemi

Lidé někdy váhají, zda spárovat závěsy a žaluzie dohromady. Oba blokují sluneční světlo, tak proč je musíme spárovat? Jsme tu, abychom to vysvětlili. Když jsou tyto dva správně spárovány, mohou váš pokoj vypadat exoticky a nemusíte se bát ani o své soukromí. A co je nejdůležitější, mohou současně změnit vnímání velikosti oken. 

 

Prohlédněte si naši nabídku závěsů, kterých máme v nabídce více než 250 druhů. PROHLÉDNOUT


Sdílejte článek s přáteli   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Další zajímavé články

21. 3. 2021

Má cenu kupovat sedací soupravu přes e-shop?

Je to již půl roku, co jsme do prodeje zařadili kolekci sedacích souprav. Níže bychom rádi shrnuli pár důvodů, proč nemusí být nákup online žádným ternem.

20. 10. 2021

Inspirujte se kolekcí nábytku VASAGLE

Značka Vasagle je velmi populární u milovníků industriálního stylu. Kombinace dřeva v teplém odstínu s kovem v černé barvě se hodí do většiny interiérů. Také k těmto materiálům později...

26. 9. 2022

9 trendů do dětského pokoje, které musíte vyzkoušet

Dětský pokoj je malé království každého dítěte. Je to prostor, kde probíhají velké mylníky od lezení či prvních kroků, až po první zamilované dopisy, přátelství a záliby. Vytvořte pro své děti...

4. 10. 2022

Vytvořte si doma teplou podzimní atmosféru

Říjnové dny bývají ještě občas plná tepla a slunka, ale chladné noci už nás nenechají na pochybách o tom, že se blíží podzim. Stále více času začínáme trávit doma, a tak je na místě ukázat, jak si...

17. 3. 2023

Jak na dokonalý vzhled interiéru? Layering! Trend ve vrstvení

Možná trend Layering znáte, možná jste o něm jen slyšeli, a možná ho i denně využíváte, ať už cíleně, nebo nevědomky, aniž byste třeba tušili, že jste vlastně naprosto in. Pojem vrstvení je...

18. 9. 2023

Jak se starat o okna, aby byla funkční i krásná

Nákupem nových oken či renovací těch starých to rozhodně nekončí. Aby byla okna funkční a dlouhodobě vypadala skvěle, je třeba o ně správně pečovat. Zanedbání správného ošetření může vašim oknům...

19. 9. 2023

Japandi - styl, který si vás získá

Jak už sám název napovídá, jedná se o styl kombinující japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku. Ač na první pohled neslučitelné styly, opak je pravdou, neboť výsledkem Japandi je...

Snadné vrácení a reklamace

Na vrácení máte až 60 dnů

26 000 produktů

Unikátní a stylová nabídka

Doprava ZDARMA

Nad 2500 Kč jde doprava na nás

96 % spokojených zákazníků

Jejich recenze hovoří za vše